En Popüler İçerik Konuları - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 24 Ağu 2015
En Popüler İçerik Konuları

Sosyal medyada ne kadar başarılı olduğumuzun sırrı aldığımız etkileşimlerde yatıyor. Kişisel bir hesabımız ya da yönettiğimiz bir marka, hiç fark etmez, paylaştıklarımız ne kadar beğeni, yorum aldıysa ve paylaşıp yayılıyorsa o kadar mutlu oluyoruz. O kadar biliniyor, yayılıyoruz.

Bugün hepimiz çok sosyaliz. Kendimizi sosyal medyada ifade ediyor, bu şekilde tanıtıyoruz. Gün içinde tweetler atıyor, her anımızı kareliyor, beğendiğimiz her şeyi paylaşıyoruz. Ve paylaştıkça beklentimiz de artıyor. Aldığımız etkileşimler ölçüsünde kendimizi önemli hissediyoruz. Hatta, sonradan okuduğumuzda beğenmediğimiz ya da yeterince tepki alamadığımız iletileri sildiğimiz de oluyor. Bu bir gerçek.

Markalara göz attığımızda onların da benzer özelliklerde davrandığını görüyoruz. Aynı şekilde, sosyal mecra içinde bulunan markalar da, stratejilerini en fazla etkileşim alacak şekilde belirliyor. Markalar için etkileşim çok önemli. Hayranlarıyla ya da müşterileri ile sürekli bağlantılı şekilde olmaları, temel amaçlarından. Bu yüzden de içerik seçimine çok önem vermeleri gerekiyor.

‘ O zaman ne yapmalıyız, hangi konulara daha yoğunlaşabiliriz?’ sorusu geliyor aklımıza. Siz tam da bu konuyu düşünürken, Klout imdadımıza yetişti ve bu konuyla ilgili bir araştırma yaptı. Klout araştırması, sosyal ağ uygulamalarında hangi içeriklerin daha fazla etkileşime yol açtığını ortaya koyuyor. Bu araştırma sonuçları işte böyle:

Gördüğümüz üzere müzik ve televizyon, her iki mecrada da ilk sırada yerini koruyor. Sonrasında iki mecrayı karşılaştırdığımızda farklılıklar mevcut. Twitter’da 3. Sırayı yazılım alırken Facebook’ta tatil almış .Önümüzdeki bu aylarda sayfalarımızda tatil görsellerinin yoğunlaşacağı belli. Ünlüler ise Twitter’da daha üst sıralarda. Baktığımızda birçok ünlünün Facebook hesabı kullanmayıp Twitter’da etkin olmasıyla bağdaştırabiliriz.

Klout, Facebook ve Twitter’da 580 milyondan fazla kişiyi izlemiş. Popüler konuları takip etmek bizim için çok önemli bir husus. Bu analizlerden hem bireysel hem de markalar adına dikkate alacağımız çok şey var. Bunlar, izleyeceğimiz yollar için çok iyi birer ipuçları niteliğinde.Papillon İstanbul © 2019