Facebook’un Bize Uygun Gördüğü Reklamlar! - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 10 Mar 2016
Facebook’un Bize Uygun Gördüğü Reklamlar!

Facebook’ta karşınıza gelmesini istediğiniz reklamları seçebileceğinizi biliyor muydunuz?

https://www.facebook.com/ads/preferences/edit/

Facebook, beğendiğiniz ve tıkladığınız paylaşımları sizin hesabınıza ait kategorilere kaydediyor.  Farklı ilgi alanlarına göre hazırlanmış her bir kategorinin altında sizin ilginizi çeken ve beğendiğiniz sayfaları listeliyor.

İlgi alanı tabanlı bu reklam modelinde Facebook, size ait bilgileri topluyor. Eğer Facebook’un size ait bilgileri toplamasını istemiyorsanız, ayarlar sayfasından sizin verilerinizi toplamasını Türkiye için engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ABD’de Digital Advertising Alliance, Kanada’da Digital Advertising Alliance of Canada veya Avrupa’da European Interactive Digital Advertising Alliance üzerinden ya da cep telefonunuzun ayarlarından, tüm şirketlerin veri toplamasını durdurabilirsiniz.

Verilerin toplanmasını ve reklam tercihlerinizi belirlemek istiyorsanız, size yukarıda vermiş olduğum linke tıklayıp ‘’Göz at’’ bölümüne tıklayarak ilgi alanlarınızı kaydedebilirsiniz. Altta bulunan kategorilere de tıklayarak reklam tercihlerinizi görebilir, kutucuğun sağ köşesindeki çarpıya tıklayarak istemediğiniz reklam grubunu silebilirsiniz.

Facebook ‘un bize sunduğu bu tatlı sayfayı etkin kullanmanız dileğiyle, hoşça kalın. 🙂Papillon İstanbul © 2019