Google Analytics Kullanma Kılavuzu - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 25 Eki 2015
Google Analytics Kullanma Kılavuzu

Google Analytics web siteniz hakkınızda detaylı bilgilenmenizi sağlayan Google analiz servisidir. Google Analytics web sitenizin ziyaretçi sayısını, ziyaretçilerin web sitenizde hangi sayfaları dolaştığını, sitenizde kalma sürelerini, web sitenizdeki dönüşümleri ve satışları analiz etmenizi sağlar.

Google Analiz Araçları

Analytics Intelligence: Bu bölüm web sitenizin trafiğini otomatik olarak izler ve önemli değişiklikleri vurgularak bildirir, özel uyarılar sayesinde web sitenizde gözden kaçırdığınız detayları keşfedebilir ve web sitenizi incelemek için harcıyacağınız fazladan zamanı harekete geçmek için harcayabilirsiniz.

Özel Raporlar: Kişisel gösterge tablosuda denilmektedir. Bu rapor yalnılca görmek istediğiniz bilgileri görüntülemek üzere özel bir rapor oluşturur.

Notlar: Kullanıcının grafikler üzerine notlar bırakmasını sağlayan bir sistemdir. Grafikte gözlemlediğiniz sıra dışı trafikleri not almanızı ve ileride benzer bir durumda hatırlamanızı sağlar.

Gelişmiş Segmentler: Ziyaretçileri bölümlere ayırmanızı ve güçlü filtreler oluşturmanızı sağlar. Google Analytics’in en güçlü ve popüler aracıdır. Bu segmentler sayesinde trafiğinizi alt kümelere ayırıp analiz edebilirsiniz.

Google İçerik Analizi

Web sitenizde en çok görüntülenen içerikler hakkında bilgilendirilmenizi sağlar. Sitenizdeki her bir sayfanın ziyaretçiler tarafından ne sıklıkta ziyaret edildiğini, kullanıcıların sitenizde ne kadar kaldığını ve ne sıklıkla dönüşüm sağladıklarını öğrenmenizi sağlar.

Mobil Analiz

Web sitenize mobil cihazlardan gelen trafiği ölçümlemenizi sağlar. Çeşitli ekran ve cihazlara göre pazarlama stratejilerinin oluşturulmasını kolaylaştırır. Sitenize gelen mobil trafiği anlamanızı ve o trafiğe uygun tasarım veya uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığını belirlemenizi sağlar. Google Analytics’in bu özelliği Mobil cihazlara yönelik analiz ve optimizasyon yapmanız için oldukça önemlidir.

Dönüşüm Hunisi

Dijital pazarlama kanallarının web sitenize ziyaretçi çekmek için nasıl çalıştığını görmenizi sağlar. Sitenizdeki satışlar, video oynatmalar ve indirmeler gibi bir çok işlemi ölçmenizi sağlar. Ziyaretçinin bir ürün yada hizmet satın alırken nasıl web sitenizde nasıl hareket ettiğini görmenizi sağlar. Dijital pazarlama stratejinizi belirlemenizi kolaylaştıran bir bölüm.

Sosyal Medya Raporları

Sosyal medya kanallarından gelen ziyaretçilerin sayısını öğrenmenizi ve davranışlarını ölçmenizi sağlar. Entegre İnternet ve sosyal medya verileri, içeriğinize ve topluluğa ilişkin bütünsel bir görünüm sağlar.

Google Analytics Kullanımı genel hatlarıyla bu şekilde, umarım bu metin sizin için iyi bir rehber olmuştur.Papillon İstanbul © 2019