Her Gün Yeni Bir Snap - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 21 Eyl 2014
Her Gün Yeni Bir Snap

Snapchat kullanımına alışık olduğumuz mesajlaşma uygulamalarından sadece birisi. WhatsApp, WeChat, Line… arasındaki rekabet konuşulurken sessiz sedasız kullanıcı sayısını artırdı ve 30 milyon kullanıcı barajına yaklaştı. Kullanımına alışkın olduğumuz dedik fakat uygulamanın popüler olmasının sebebi diğer mesajlaşma uygulamalarında olmayan özellikler. Logosunda bulunan hayalet aslında farklı özelliklere sahip olduğu izlenimini veriyor çünkü Snapchat’te karşı tarafa göndermiş olduğunuz fotoğraf 10 saniye sonra kendisini yok ediyor. Aynı şey videolar içinde geçerli. Videoyu bir kez izlemenizin ardından otomatikman siliniyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarındaki çoğu özelliği bünyesinde barındıran Snapchat’i diğerlerinden ayıran en büyük özelliği yollamış olduğunuz fotoğraf ya da videolar karşınızdaki kişi tarafından indirilirse ise size bildirim geliyor.
Uygulamada günde milyonlarca fotoğrafın gönderildiği dile getirilirken bu fotoğraflar üzerinde uygulanabilen eğlenceli çizimler ise gençler arasında oldukça popüler durumda. Snapchat’e istatistiksel anlamda baktığımızda ise kadınların daha çok ilgi gösterdiğini görüyoruz. Uygulamayı indiren kullanıcıların %70’ini kadınlar oluşturuyor. Uygulamanın en yaygın olduğu ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere.
Özellikle gençler arasında hızla yayılan mobil uygulama Snapchat, şimdi ise 2 yeni özelliğiyle adından daha da söz ettirmeye hazırlanıyor.
Bugüne kadar sadece fotoğraflar üzerinden mesajlaşmayı sağlayan Snapchat, yazılı mesajlaşma ve canlı görüntülü sohbet özelliklerini hayata geçirdi. Şirketin resmi blog sayfasından yapılan duyuruda, “Bugüne kadar, Snapchat’te başlayan bir konuşmada önemli bir şeyin eksik olduğunun farkındaydık” sözlerine yer verildi.
Android ve iOS işletim sistemlerine gelen bu yeni güncellemeyle, Snapchat’te artık karakter sınırlaması olmadan mesajlaşmak mümkün. Eskiden kullancılar fotoğraflarına 45 karakterden oluşan küçük notlar ekleyebiliyorlardı. Bu özelliğin yanı sıra, kullanıcılar görüntülü de konuşabilecek.Papillon İstanbul © 2019