İçerik Oluşturmada Farklılaşacağımız Noktalar - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 31 Ağu 2015
İçerik Oluşturmada Farklılaşacağımız Noktalar

Sınırsız bir şekilde bilgi paylaşımı sunan sosyal mecralar, şüphesiz ki internetle birlikte hayatımıza giren en büyük nimetlerden. Gün geçtikçe yaptığımız işler, çalıştığımız konular değişiyor ve bunun sonucu olarak ürettiğimiz içerikler de değişiyor.

Belki de birkaç  yıl öncesine kadar sosyal mecralarda bulunmak demek takipçi kazanmak, beğeni yarışına girmek ya da kimin ne yaptığını takip etmekti. Ancak bugün bunlar yetersiz kalıyor. İzleyici durumundan çıkıp, aktif bir rol almanın zamanı çoktan geldi de geçiyor. Farklılaşma, öne çıkma zamanı. Bunun önemli koşulu da içeriklerinizde farklılaşmak. Yani artık sadece içerik üretmek yetmiyor. Daha fazlası ve yaratıcısı ile mecralarda bulunmanız gerekiyor.

Peki nasıl sağlayacağız bu farklılaşmayı, neler yapmamız gerekiyor?

1.Öncelikle eski usul, belli günlerde girdiğimiz aynı içerikleri bir kenara bırakalım. Her sabah girdiğimiz ‘Günaydın’ içeriği gibi.

2. Belli konular üretip, onlar üzerinde düşünün. Böylece yazacağımız konulara sınır getirerek işimizi kolaylaştırmış olursunuz. Ya da belki de alanında uzman olduğunuz konular vardır. Daha iyi içerikler çıkarmak adına bunlara yönelebilirsiniz.

3. Kendi içinizde ölçümleme yapın. Hangi içeriğinizin etkileşimi daha yüksek? Bu size daha iyi stratejiler üretmenizde yardımcı olacaktır.

4.Mecranızı iyi seçin. Bu mecralara göre içerikler üretmeniz önemli.

5. Paylaştığınız içeriğin oluşturduğu tepkiyi takip edin. Yorumları, soruları bıkmadan cevaplayın. Bu, takipçilerinizle de etkileşiminizi arttırır.

6. Yazdığınız içerik ve başlık merak uyandırsın, şaşırtsın, soru sordursun. Dikkat çekmek her zaman iyidir.



Papillon İstanbul © 2019