Linkedin Sunucular İçin Open19’u Başlatacak - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog / 21 Tem 2016
Linkedin Sunucular İçin Open19’u Başlatacak

Linkedin’in bu defa daha çok teknoloji odaklı olan yeni projesi heyecan uyandırıyor. Bilindiği üzere dünya çapında birçok farklı sosyal ağların içinde en fazla kullanıcıya sahip sosyal ağlardan biri olan linkedin, farklı bir bakış açısı getirmek amacı ile Open19 isimli projeyi tüm sunuculara açmayı istiyor.

Linkedin Microsoft tarafından satın alınmıştı. O günden bu yana ilk kez yeni bir proje ile kullanıcılarını karşısı çıkmaya hazırlanan bu büyük sosyal ağ şirketi, Open19 sayesinde birçok farklı donanım şirketleri aracılığı ortak bir çalışma ile sunucu ile teknolojiyi bir bütün haline getirecek. Böyle bir projenin temel amacı ise bir yandan maliyetleri en aza indirirken bir diğer yandan da en güçlü performansa ulaşmaktır.

Bunun için de veri merkezleri belirli seviyeye kavuşturulacak ve bununla birlikte sunucular açısından şirketler daha az maliyetli bir konuma gelecek. Bu konuda bir diğer ilginç sayılabilecek haber ise bunun açık kaynak kod ile yapacak olmasıdır. Bu sayede isteyen herkes bir nevi halka açılmak olarak da adlandırılabilecek bu durum sayesinde böyle bir girişime ortak olabilecek. Şu an için bu büyük şirket bünyesindeki kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 430 milyon kadar kişi olarak söylenebilir.

Bunca kişiyi bu güne kadar her hangi bir sorun yaşamadan idare etmeyi başaran ve sunucuları hiç aksatmadan sürdürmeyi başaran böylesi büyük firma hiç şüphe yok ki bu projenin altından da yine aynı başarı ile kalkacaktır.

Şu an için bu bilgi sosyal medya üzerinden birçok kişiye de ulaşmış durumda ve linkedin’i yoğun kullanan birçok insan daha şimdiden büyük bir heyecana kapılmış durumda. Eğer satıştan sonra yaptıkları bu ilk proje ile başarılı olurlar ise hem maliyetler düşecek hem de yüksek performansla daha kaliteli bir hizmet verilmiş olacak.Papillon İstanbul © 2019