Sosyal Medya Ajansı – Sosyal Medya Uzmanı - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 24 Nis 2015
Sosyal Medya Ajansı – Sosyal Medya Uzmanı

Hayatımızın içinde ve hayatımızı temsil eden sosyal medyanın her gün hayatımızdaki farklı bir etkisini gözlemliyoruz. Yemek yerken, kahve içerken, dünyanın her hangi bir köşesinde dolaşırken, şarkı söylerken, pasta yaparken, yurtta, evde, okulda… sevdiklerimiz ve takipçilerimizle hayatımızın güzel anlarını paylaşmanın en kolay yolu sosyal medya, zaten bu yüzden hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmadı mı? 🙂 Markalarda bunun farkında ve sosyal medya araçlarıyla hedef kitlenin markadan beklentilerini ve hedef kitlenin tüketim alışkanlıklarını analiz etmek için sosyal medya araçlarını iyi analiz etmeye ve yönetmeye çalışıyorlar. Sosyal medya analiz ve sosyal medya yönetimi işini en doğru şekilde yapmak içinse işinde profesyonel sosyal medya ajanslarıyla anlaşıyorlar.

Sosyal medya ajansları, sosyal medya yönetimi için sosyal medya uzmanlarıyla çalışır ve markanızın web sitesinin; Google Adwords, Google Analytics, SEO , Tasarım vb. işleriyle de detaylıca ilgilenir. Hangi sosyal medya araçlarını kullanmanın sizin için doğru olduğunu ve sosyal medyada hedef kitlenizi en doğru nasıl ve ne şekilde bulabileceğiniz konusunda da size yardımcı olurlar. Markanızın sahip olduğu hedef kitleyi arttırmanın, etkileşime geçirmenin, kurumsal imajınızın ve kurum dilinin en doğru şekilde yansıtılması için sosyal medya yöneticileri büyük bir ekiple çalışır. İsterseniz sadece birkaç kelimeyle bahsettiğim bu kavramları detaylandıralım.
Google Adwords: Hedef kitleye internette ulaşmanın en kolay yolu Google Adwords reklamı vermektir. En kolay yolu yazdığım için bu işin çok kolay olduğunu düşünmenizi istemem. Google Adwords reklamlarını doğru şekilde yönetmek ve pazarlama bütçenizin boşa gitmesini istemiyorsanız; Google tarafından yapılan eğitimlere katılmış, Google Adwords Uzmanı sertifikasına sahip ve birkaç Adwords hesabını yönetmiş bir Google Adwords uzmanı ile çalışmanız gerekiyor. Markanız için sosyal medyanın her bir alanı için alanında uzman birini işe almak oldukça maliyetli olur ve verim garantisi vermez. Bu sebepten dolayı yapmanız gereken gerçek birer sosyal medya uzmanıyla çalışmak olacaktır.
Google Analytics; Özellikle e-ticaret sitelerinin vazgeçilmez parçasıdır. Bir e-ticaret sitesi olarak dönüşümlerinizi doğru analiz edemiyorsanız hiçbir şey yapamıyorsunuz demektir. Marka karlılığını arttırmanın ve hedef kitle ile doğru iletişim kurmanın en etkili yolu markayı etkili analiz etmektir.
SEO: Markanızın harika bir web sitesi var fakat Google’a reklam vermediğiniz anda web siteniz görünmez oluyor, bunun nedeni web siteniz için gerekli SEO çalışmalarının yapılmış olmamasıdır. Bu yüzden doğru site içi ve site dışı SEO çalışmalarını bu konunun uzmanına yaptırmalısınız.
Tasarım: Markanızın tüketici zihnindeki algısını değiştirmenin ya da tüketiciye kurumsal imajınızı yansıtmanın temel belirleyicisi markanız için webde hazırlanan tasarımlardır.
Sosyal Medya Uzmanı: Markanızın dilini sosyal medya araçlarında yansıtır. Sosyal medyada, sosyal medya yöneticiniz kimse markanızda odur.
Sosyal medya, web dünyası anlaşılması zor karmaşık bir yapıya sahip, işinin ehli olmayan ellere teslim edildiğinde markanız yok olurken, işinde usta ellere bırakıldığında muhteşem bir viral etkiyle sizi hiç beklemediğiniz kadar yükseltebilir. Bu yüzden markanız için sosyal medya ajansı seçerken dikkatli olun, bizden söylemesi. 🙂Papillon İstanbul © 2019