Sosyal Medya Ajansınız Sizi Etkiliyor mu? - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 26 Haz 2015
Sosyal Medya Ajansınız Sizi Etkiliyor mu?

Sosyal medya önemini ve kullanılırlığını her sabah biraz daha arttırıyor. Markalar, kurumlar, kişiler de günümüzün bu etkili iletişim aracını tanıtımlarını yapmak ve yeni insanlara ulaşmak için değerlendirmek istiyorlar. Peki insanlara ulaşmak bu yazdığımız cümle kadar kolay mı? Cevap kesinlikle hayır.

Günlük hayatta örneğin bir konuşma yaparken beden dilimiz, ses tonumuz karşımızdaki kişiye ulaşımda iletişimimizin tonunu belirleyen etkenlerdir. Ancak bu şekilde sınırlı bir kitleye ulaşabiliriz. İşte sosyal medyanın da sihri bu noktada ortaya çıkıyor. İnternetin hemen hemen her cebe girmesiyle ulaşım sınırlarını genişleten sosyal medya, artık yapılan bir konuşmadan çok daha fazla kitleye ulaşır hale gelmiştir. Fakat burada doğan sorun sosyal medyanın kitleye hangi yöntemlerle ulaşacağı ve istenilen etkiyi yaratıp yaratamayacağıdır.

İstenilen etkiyi yaratmak sosyal medya ajanslarının uzmanlık alanıdır. Ajansınız sizin iş ortağınızdır. Bu yüzden ajansınızı seçerken sizi anlayabilen, sizin ve müşterilerinizin beklentilerinizi karşılayabilen, markanız için stratejiler belirleyen ve sizinle iyi iletişim kurabilen bir ajans seçmelisiniz.

İyi bir iletişim kuramadığınız takdirde, sizi anladığını düşündüğünüz ve çalışmaya başladığınız ajansınız ilerleyen dönemlerde markanızı iyi temsil edemeyeceğinden sizi hayal kırıklığına uğratabilir!

Sosyal medya ajansı markanıza sunacağı hizmetleri önceden söylemeli ve markanızı tanımak adına size sorular sormalı. Bu nedenle ajans ve müşteri arasındaki görüşmelerde mümkün olduğunca tüm konulara değinmeli, aklınızdaki soruları yöneltmelisiniz. Sosyal medya ajansınızı bu şekilde seçmeniz sağlıklı ve uzun bir ilişkiyi başlatacaktır.

Belki de aradığınız sosyal medya ajansı size bir tık kadar uzakta? 😉Papillon İstanbul © 2019