Sosyal Medyacıyız Abi - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 23 Ara 2015
Sosyal Medyacıyız Abi

Sosyal medyacıyız!

Dışardan bakıldığında çok zevkli gibi görünen ama işin içine girildiğinde bir hayli mesai gerektiren işte o meslek! Gelin bir de sosyal medyayı bir sosyal medyacının ağzından dinleyin.

“Biz de facebook kullanıyoruz yeaa ben de mi sosyal medyacıyım,” sözlerine maruz kalan; “İki marka yönetmekte ne var” diye aşağılanan o meslek! Ya da “Ne zevkli ya akşama kadar facebookta dolanıyosun” diye yargılanan… Bu böyle uzayıp gidiyor işte…

Öyle sandığınız gibi akşam iki saat gireyim timeline da dolanayım değil olay. Sabah 8’de ofis mesaisi başlar ama sanmayın ki 8’de başlar. Çünkü siz zaten 24 saat çalışmak zorundasınız. Dijital insanı beklemez,sabırsızdır sorularına hemen yanıt bulmak ister, 2 saat geç cevap verirsen de gücenir,darılır. Çünkü sen bi marka olabilirsin ama İNSANSIN, bilirler!

Sonra kafama göre bi tweet atayım diye bir şey yok. Önce gündeme, mevsime, ortama uygun çalış sonra paylaşacağın şeyleri hazırla, onay kısmı, müşteriden geçme kısmı derken haftanın 2 günü gitti. Ah bir de revize yediyseniz vah halinize.

Dijital insanı zordur, anlamak istediğini anlar, anlamak istemediğini de anlatmak için zorlamayın; çünkü anlatamazsınız, anlamaz ya da anlamak istemez.

Siz içerik hazırlarken saatlerinizi, belki de günlerinizi vermişsinizdir, revizyonlar gelmiş ve düzenlemeler yapmışsınızdır. Markanın onaylamasını beklemiş, yayılması için finans tarafından bir emek vermişsinizdir. Biri gelir ve sizin bütün emeklerinizi tek bir yorumu ile yıkabilir, sizi karalayabilir.

Telefonunuz sizin her şeyinizdir. Bir an bile yanınızdan ayırmamalısınız. Duyan kulağınız gören gözünüzdür. Siz siz olun sosyal medya işinde çalışıyorsanız telefonunuzu kaybetmeyin, çaldırmayın sonra markalarınızın gündeminden uzak kalmayın. 🙂

Türkiye’de sosyal medyacıyız diye gezen milyonlarca insan olabilir. Facebook’u aktif kullanıyor olması, periscope yayını yapması, aklına gelen herşeyi twitterdan yazması onu sosyal medya uzmanı yapmaz! Sosyal medyada çalışmak zaman ister, emek ister, sevgi ister.

Biz işimizi seviyoruz, sizleri de seviyoruz. Kalın sağlıcakla.

Emel CanPapillon İstanbul © 2019