Sosyallik ama Nasıl? - Papillon İstanbul
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 07 Eyl 2014
Sosyallik ama Nasıl?

Sosyal medya hayatımızın aynası konumunda. Peki ya markalar? Onlar bu dijitalleşen dünyaya sessiz mi kalıyor? Tabi ki hayır. Markalar da bu mecrada yerini almış durumda.

Bu nedenle sosyal medyanın aktif kullanımı markaları da harekete geçirdi. İnsanlara ulaşmanın bu kadar kolay olduğu günümüz dünyasında markalar da hedef kitlelerine çok rahat ulaşabiliyor. Kendilerini tanıtmak ve hedef kitleleri ile iyi ilişkiler kurmak amacıyla dijital mecrada karşımızdalar.

Markalar, hedef kitlelerinin neler yaptığını, ne istediklerine ve nelerden hoşlandığına dair bütün bilgileri iyi bir şekilde değerlendirebiliyor ve stratejilerini buna göre belirleyebiliyorlar. Marka bilinirliklerini de bu sayede sağlıyorlar. Ancak her zaman için iyi sonuçlar vermeyebiliyor bu durum. Çünkü önemli olan tüm araştırmaları sağlıklı yapıp hedef kitleyi iyi anlamak. Bazı markalar sosyal medyada var olmayı takipçi sayısı arttırmak olarak algılıyor. Ama birçok markanın çalışmalarına baktığımızda bunun böyle olmadığını görebiliyoruz. Hedefimiz takipçi sayısı arttırmaktan öte nitelikli topluluk geliştirme ve markanıza odaklanmak olmalıdır.

Sosyal medya, mecrayı doğru ve başarılı kullanan bir marka için geri dönüşleri çok olumlu olan bir mecra. Ancak hedefleri doğru belirleyemeyip yanlış stratejilerle imajımıza zarar vermek de söz konusu olabilir. Bunun için alanında uzman sosyal medya ajansları ile çalışıp her an gündemi takip etmemiz gerekiyor. Kullanıcıları ile iyi ilişkiler içinde olup onları anlamak ve ona göre bir yol izlemek her markaya olumlu imaj olarak yansıyacaktır.Papillon İstanbul © 2019