Twitter Onaylanmış Başvuru Formu Yeniden Aktif - Papillon
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog / 21 Tem 2016
Twitter Onaylanmış Başvuru Formu Yeniden Aktif

Dünyanın en büyük sosyal ağlarının belki de başında gelen Twitter, bir süredir yapmadığı ve bununla birlikte sadece gazetecilere ya da ünlülere, hatta bazı markalara verdiği onaylanmış profil için yapılan rozetleri şu an için artık kayıtlı olan tüm kullanıcılara vermeye başladı.

Bilindiği üzere böylesi büyük bir sosyal ağ her gün milyonlarca insanın girişine sahne oluyor. Hatta verilen rakamlara göre Twitter’a bir ay içerisinde giriş yapan kayıtlı üyeler arasında yaklaşık olarak 300 milyondan daha fazla kullanıcı bulunmaktadır. Ve şu ana kadar yani 2009 yılından bu yana verilmiş olan onaylanmış profil 185 bin gibi bir rakama denk geliyor.

Bu da elbette her gün aktif olarak bu büyük sosyal ağı kullanan kişilere oranla son derece düşük. Bu da istatistik olarak bakılacak olursa binde 5 gibi bir yüzdeye tekabül ediyor. Daha önceden birçok kullanıcı kişi bilir ki Twitter bu onaylanmış profil projesini daha önceden vermişti. Fakat daha sonra bu durumu iptal ederek işi kendi kontrolüne aldı.

Yeniden aktif hale gelen bu onaylanmış profil sistemi için şu an için kayıtlı olan tüm kullanıcılar faydalanabilmektedir. Elbette bunun için de bir takım prosedürler gerekmektedir. Öncelikle Twitter üzerinde hangi kayıtla giriş yapılıyor ise o kullanıcı adı ile giriş yapılarak akla gelebilecek ve kişiden istenen tüm bilgiler verilmelidir. Örneğin telefon numarası, mil adresi ya da gün ay yıla göre doğum günü bilgileri ile birlikte tüm bu bilgilerin paylaşılması gerekiyor.

Bunun yanında ek olarak bir de ehliyet ya da pasaport gibi kimlik bilgilerinin bulunduğu kimliğin de yine kayıtlı kullanıcı tarafından verilmesi gerekmektedir. Son olarak bir de kayıtlı kullanıcıya o profilin neden doğrulanmak istediği soruluyor ve bunun için de nedenin verilmesi gerekiyor. Yani örneğin onaylanmış profil isteği gibi.

Bu bilgi duyulduğundan beri birçok Twitter kullanıcısı hiç vakit kaybetmeden sosyal medya üzerinden aldığı bu haber ile hemen kendi hesabı üzerinden gerekli olan tüm güncellemeleri çoktan yaptılar. Bu durumun yine ne kadar süreceği belli olmadığı için bunu isteyenlerin hızlı davranmaları gerekir. Başvuru yapmak için : https://verification.twitter.com/welcomePapillon İstanbul © 2019