Yoksa Siz de Peynirli Tarifleri Instagram’dan mı Takip Ediyorsunuz?
Aramak için Enter tuşuna basın...
Blog, Genel / 14 Eyl 2014
Yoksa Siz de Peynirli Tarifleri Instagram’dan mı Takip Ediyorsunuz?

Gıda markalarının sosyal medyayı kullanımına göz atalım bugün. Hepimiz en az birkaç gıda markasını takip ediyoruz. Eski adetler yerini yine sosyal medyanın kollarına bırakıyor. Tabi bu karşılıklı bir etkileşim sonucu ortaya çıkıyor. Gıda markaları da kullanıcı takibi arttıkça hesaplarını daha etkin kullanır duruma geldi. Günün her anında paylaşımları izleyebiliyoruz.

Instagram, Facebook , Twitter, Youtube… Siz hangisinde aktifsiniz? Instagram moda konularında Facebook ve Twitter’ı geride bırakmış görünüyor. Adeta yıllardır tüm moda markalarının bekledikleri bir uygulamaymış. Özellikle takip ettiğiniz ya da ilgi duyduğunuz bir tasarımcı, modacı varsa, koleksiyonlara çok rahat ulaşabiliyorsunuz. Pinterest’i de buna dahil etmek gerek. Oluşturulan panolarda video ve görsellerle markanın takibi sağlanıyor. Yine çeşitli tavsiyeler almak ve bilmediğimiz şeyleri öğrenmek adına kişisel blogları da bu anlamda takip edebiliyoruz.

Peki neden sosyal medyadan takip etmeyi daha çok tercih ediyoruz? En yeni tatlı ve yemek tariflerinin o an haberdar oluyoruz bir kere. Bir de bunları ünlülerle destekleyip markalara vazgeçilmezlik katılıyor. Facebook’ta uygulanan günlük indirim ve kampanyalar da cabası. Tüm bunların yanında artık hayatımıza ‘Online Alışveriş’ denen kavram girdi.

Sosyal medya artık bize interaktif bir iletişim sunuyor. Bunun sayesinde markalarla iletişime geçebiliyoruz. Aklımıza takılan tüm soruları sorabiliyor, istediğimiz her konuda fikirler verip alabiliyoruz. Bu yüzden de bu kadar işlevsel durumda.

İlla ki hepimizin çevresinde peynirli yemek tarifleriyle ilgilenen ve delilercesine sosyal medya hesaplarını takip eden bir arkadaşımız vardır. Her şeye erişimin bu kadar kolay olduğu bu günün medyasında beyaz peynirli yemek tariflerinin pasif kalmaması kaçınılmazdı tabii. Siz de tariflerle yakından ilgileniyorsanız tüm bunlardan yararlanmak ve haberdar olmak için takip edin, sosyal medyada aktif olun derim, ilgilenenlerePapillon İstanbul © 2019